Αήττητο τρένο!!

00..), οι παίδες μας τελικά ξύπνησαν και επικράτησαν της ομάδας του Κολλεγίου με 1-3 σετ!

Στο πρώτο σετ η ομάδα μπήκε νωχελικά και βρέθηκε να χάνει με 21-7 (!), όμως αφυπνήστηκε γρήγορα και μάλιστα ισοφάρισε σε 23-23! Δυστυχώς η ανατροπή δεν ολοκληρώθηκε και το σετ κατέληξε στο Κολλέγιο (25-23).

Στο δεύτερο σετ τα αγόρια μας μπήκαν πολύ δυνατά και προηγήθηκαν με 1-12! Εν συνεχεία, το Κολλέγιο εξισορρόπησε κάπως την κατάσταση, όμως το σετ κατέληξε στην Παλλήνη με σκορ 19-25.

Στο τρίτο και το τέταρτο σετ το παιχνίδι εξελίχθηκε πιο ομαλά και οι ομάδες ήταν στην κόντρα, με την Παλλήνη να παίρνει ένα μικρό προβάδισμα, να το χάνει, αλλά τελικά να κατακτά τα σετ με 22-25 και 21-25 αντίστοιχα και να φθάνει στη νίκη με 1-3 σετ.

Με τη νίκη αυτή - που έρχεται να προστεθεί στις τρεις προηγούμενες- οι Παίδες μας ουσιαστικά εξασφαλίζουν την είσοδό τους στην επόμενη φάση και προχωρούν με καλή ψυχολογία στην... μακρινή επόμενη αγωνιστική, όπου συναντούν την πολύ δυνατή ομάδα της Σχολής Μωραΐτη (Σάββατο 20/11, στο Κλειστό Γήπεδο Παλλήνης).