Σημαντικό διπλό για τις νεάνιδες

Ο. Βριλησσίων, τρεις αγωνιστικές πριν το τέλος της Α' φάσης του πρωταθλήματος της Ε.Σ.Π.Α.Α.Α.

Ειδικότερα στο Α' σετ, το οποίο διήρκησε 25 λεπτά, βρήκε την ομάδα μας να μπαίνει δυναμικά, να βρίσκεται μπροστά στο μεγαλύτερο μέρος του σετ και να καταφέρνει να το κερδίσει με σκορ 25-19. Στο Β΄ σετ, οι συσχετισμοί άλλαξαν, τα Βριλήσσια ανέβασαν στροφές, η ομάδας μας έκανε πολλά αβίαστα λάθη και το 25-21 σε 24 λεπτά υπέρ των Βριλησσίων ήρθε φυσολογικά. Από εκεί και πέρα οι αθλήτριές μας διόρθωσαν κάποιες λεπτομέρειες, περιόρισαν τα προσωπικά αβίαστα λάθη και έχοντας ως ομάδα υψηλά ποσοστά υποδοχής και πολύ καλό σέρβις τακτικής μέχρι το τέλος του αγώνα, κατόρθωσαν να φύγουν με το ροζ φύλλο αγώνα επικρατώντας με 25-15 και 25-19 σε 22 και 25 λεπτά αντίστοιχα.

Με αυτή την 5η συνεχόμενη νίκη, οι νεάνιδες βρίσκονται στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα ενώ απομένουν δύο ακόμη αναμετρήσεις με αντιπάλους τις ομάδες της Αγίας Παρασκευής και της Θέτιδας Βούλας. Την ερχόμενη εβδομάδα υπάρχει αγωνιστικό ρεπό.