Πήραμε ....... μπροστά !!!!!!!

Πιο αναλυτικά το πρώτο σετ τελείωσε εύκολα με σκορ 25-15 υπέρ της ομάδας μας. Στο δεύτερο σετ τα κορίτσια της Κοζάνης είχαν ένα προβάδισμα πέντε πόντων από την αρχή του σετ. Όμως η ομάδα μας επέμεινε στη διεκδίκηση του σετ, ροκανίζοντας σταδιακά τη διαφορά, ισοφαρίζοντας αρχικά το σκορ σε 21-21 και κερδίζοντας τελικά το σετ με 25-21. Το τρίτο σετ είχε διαφορετική εξέλιξη αλλά την ίδια κατάληξη, η ομάδα μας είχε απο την αρχή ένα προβάδισμα τεσσάρων έως πέντε πόντων όμως στο 22-17 η ομάδα της Κοζάνης με αντεπίθεση διαρκείας κατόρθωσε να μειώσει το σκορ σε 23-22. Ευτυχώς όμως τα κορίτσια μας με σωστές επιλογές και την απαραίτητη ψυχραιμία κατάφεραν να κερδίσουν και το τρίτο σετ με σκορ 25-22.

Μετά την ολοκλήρωση των αγώνων της δεύτερης ημέρας η ομάδα μας βρίσκεται ισόβαθμη με την Άρτεμις Κορυδαλλού, την οποία και αντιμετωπίζει αύριο 18/3 στις 12:00 στο γήπεδο των Βασιλικών Θεσσαλονίκης, σε ένα ματς που θα κρίνει ποια από τις δύο ομάδες θα προκριθεί στο Final-4 του Πανελληνίου Πρωταθλήματος.