Γλυκόπικρη Γεύση !!!!!!

Πιο αναλυτικά το πρώτο σετ ξεκίνησε με την ομάδα του Ηρακλή να έχει προβάδισμα στο σκορ με 2 - 3 πόντους. Όμως τα κορίτσια μας συνέχισαν να προσπαθούν με αποτέλεσμα προς το τέλος του σετ να ισοφαρίσουν σε 22 - 22. Τρία λάθη στο κρίσιμο αυτό σημείο οδήγησαν στην απώλεια του σετ με 25 -22. Το δεύτερο σετ ξεκίνησε πολύ άσχημα, με κακή υποδοχή για την ομάδα μας ( σκορ 11-3, 16-10, 23-12) και τελείωσε εύκολα υπέρ της ομάδας του Ηρακλή με 25-13. Στο τρίτο σετ οι μικρές μας αθλήτριες αφυπνίστηκαν και με κύριο όπλο το εξαιρετικό σερβίς είχαν από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ (5-2, 13-10). Όμως η ομάδα του Ηρακλή ανέκαμψε και ισοφάρισε σε 18-18. Απο εκείνη τη στιγμή έγινε μάχη, με την ομάδα μας να κατακτά τελικά το σετ μετά από 4 match point, με 26-28. Το τέταρτο σετ κύλισε καλά για την ομάδα μας, η οποία και πάλι με όπλο της το πολύ καλό σερβίς κέρδισε εύκολα το σετ με 20-25. Στο πέμπτο και πιο κρίσιμο σετ δυστυχώς η ομάδα μας δεν επέδειξε την απαραίτητη συγκέντρωση χάνοντας εύκολα το σετ και τον αγώνα με 3-2 σετ. Ευχαριστημένοι έμειναν όλοι από την προσπάθεια των κοριτσιών και το πάθος που έδειξαν, καθώς παρόλο που βρέθηκαν να χάνουν 2-0 από μια ομάδα με πολύ περισσότερες εμπειρίες σε αντίστοιχες διοργανώσεις, λίγο έλειψε να πετύχουν την ολική ανατροπή !!!
Σήμερα Τετάρτη 17/3 στις 14:00 η ομάδα μας αντιμετωπίζει το Γ. Σ. Κοζάνης στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής και εφόσον θέλει να έχει ελπίδες πρόκρισης στο final four της διοργάνωσης θα πρέπει να πετύχουν νίκη.