Εξαιρετική Νίκη για τις Κορασίδες 2

Η ομάδα ξεκίνησε να χάνει 1-0 σετ όμως μειώνοντας τα λάθη και με ιδιαίτερη υπομονή και συγκέντρωση κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι με 1-2 σετ υπέρ της. Το τέταρτο σετ ήταν αρκετά κρίσιμο και χάθηκε κυριολεκτικά στα σημεία (2-2). Στο 5ο σετ η ομάδας μας βρέθηκε να χάνει με 8-4, συνέχισε όμως να προσπαθεί για τη νίκη. Το σκορ συνεχίστηκε ως εξής: 13-8, 14-9. Με φοβερή συγκέντρωση, πάθος και δίψα για τη νίκη η ομάδα μας κατάφερε να ισοφαρίσει στο 14-14. Στη συνέχεια η ομάδα της ΔΑΣ Αραφήν 2 βρέθηκε να προηγείται με match ball μέχρι το 19-19 κάτι που η ομάδα μας ανέτρεψε παίρνοντας την πολυπόθητη νίκη με σκορ 19-21.

Τελικό αποτέλεσμα: ΔΑΣ Αραφήν 2 - Α.Ο. Παλλήνη 2: 2-3

Συγχαρητήρια στις αθλήτριές μας για την εξαιρετική προσπάθεια και το πάθος που επέδειξαν στο ματς αυτό.

Να ευχαριστήσουμε και τους γονείς των αθλητριών μας οι οποίοι πάντα ακολοθούν την αποστολή και υποστηρίζουν ενεργά το τμήμα μας.

Επόμενος αγώνας: στο κλειστό γυμναστήριο της Κάντζας την Κυριακή 6 Δεκεμβρίου και ώρα 18:00 με τον Ο.Φ. Γέρακα 2