Επιστροφή στις νίκες για τις Κορασίδες-2

Παρουσίασε πολύ καλή εικόνα, πήρε από νωρίς διαφορά στο σκορ και κατέκτησε το πρώτο σετ σε 16 λεπτά.
Στο δεύτερο σετ η τα κορίτσια μας χαλάρωσαν με αποτέλεσμα η φιλοξενούμενη ομάδα να αντιδράσει, να πιέσει στο φιλέ και ισορρόπησε το σκορ. Οι αθλήτριες μας με συνεχή λάθη σε κρίσιμα σημεία και αδυνατώντας να βρουν λύσεις έχασαν το σετ με 25-27.
Στο τρίτο σετ παρουσιάστηκαν με πιο σοβαρή διάθεση, μπήκαν αμέσως μπροστά στο σκορ και βελτιώνοντας αισθητά την υποδοχή τους έγιναν πιο απειλητικές στη επίθεση. Με σερί επτά πόντων και με τη ψυχολογία με το μέρος τους, κέρδισαν το σετ.
Στο τελευταίο σετ συνεχίστηκε η καλή εμφάνιση και με όπλο το πολύ καλό σερβίς κατάφερε να βγάλει εκτός ρυθμού την αντίπαλη ομάδα, οδηγώντας την σε λάθη. Προς το τέλος του αγώνα η κούραση άγχωσε τα κορίτσια μας, αλλά δείχνοντας περισσότερο πάθος κέρδισαν τον αγώνα.
Επόμενη αγωνιστική το Σάββατο 22/11 στις 15.00 εκτός έδρας με την ομάδα ΟΦ Γέρακας.