Δεν τα κατάφεραν οι Κορασίδες-2

Στη συνέχεια τα κορίτσια μας έκαναν δυναμικό come back φτάνοντας το σκορ σε ένα πόντο διαφορά, αλλά η αντίπαλη ομάδα με πιο καθαρό μυαλό πήρε το πρώτο σετ.
Στο δεύτερο σετ και οι δύο ομάδες έπαιξαν εξαιρετικό volley με συνεχείς μάχες στο φιλέ και εναλλαγές του σκορ χωρίς όμως καμιά ομάδα να μπορεί να πάρει ξεκάθαρη διαφορά. Οι ομάδα μας παρουσιάστηκε με καλύτερο ρυθμό και περισσότερο πάθος αλλά έχασε στις λεπτομέρειες το σετ με 27-25.
Στο τρίτο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ αλλά δυστυχώς η κούραση οδήγησε τις αθλήτριες μας σε λάθη σε κρίσιμα σημεία του σετ, με αποτέλεσμα η αντίπαλη ομάδα να πάρει δίκαια τη νίκη.
Αξίζουν συγχαρητήρια στα κορίτσια μας για τη συνεχή προσπάθεια τους και τη παρουσία τους σαν μία αξιόμαχη ομάδα.