Αγώνας Κορασίδων 1: Α.Ε.Κ. - Α.Ο.Παλλήνη

Ε.Κ. Σε ένα παιχνίδι που διήρκησε 1 ώρα και 46 λεπτά, η ήττα ήρθε με 3-1 (25-21, 25-23, 17-25, 25-22).

Ειδικότερα στο πρώτο σετ κομβικό ήταν το σημείο που αν και προηγηθήκαμε 16-12 η ομάδα της ΑΕΚ ανέκαμψε και αφού έκανε ένα σερί 6-0 προηγήθηκε αρχικά με 18-16 και στη συνέχεια με 21-20 και 25-21 σε 25 λεπτά. Το δεύτερο σετ ξεκίνησε έχοντας την ομάδα της Παλλήνης να βρίσκεται συνεχώς μπροστά στο σκορ, έχοντας πολύ καλό σερβίς και σωστές άμυνες. Η διακύμανση του σκορ 8-6, 14-9, 20-16 και 23-21 υπέρ μας. Δυστυχώς όμως διάφορα λάθη σε καίρια σημεία μας στέρησαν την ισοφάριση. Η ΑΕΚ κατόρθωσε όπως και στο πρώτο σετ να "τρέξει" ένα σερί 4-0 και να πάει τον αγώνα στο 2-0 σε 27 λεπτά.

Διαφορετική η εξέλιξη στο τρίτο σετ από την αρχή του οποίου άρχισε να δημιουργείται μια διαφορά υπέρ του Α.Ο. Παλλήνη η οποία διατηρήθηκε μέχρι το τέλος και έφερε τον αγώνα στο 2-1 σε 27 λεπτά. Η διακύμανση του σετ: (5-0, 14-7, 20-11, 25-17). Με την ίδια ένταση συνεχίστηκε το τέταρτο και τελευταίο όπως αποδείχθηκε σετ. Η ΑΕΚ τελικά μπόρεσε να το κερδίσει με 25-22 σε 27 λεπτά παίρνοντας μια διαφορά από το 16-15 και μετά, την οποία διατήρησε μέχρι το τέλος του σετ.

Για την ομάδα των κορασίδων 1 συμμετείχαν οι: Αγγελή Αριάννα, Ζαχαράκη Λυδία, Λινάρδου Αναίς, Μαυρογένη Μαρίνα, Οικονόμου Βίκυ, Οικονόμου Ιωάννα, Παλαμάρη Μαρία, Παπαστεφάνου Γεωργία, Πατσιλίβα Κωνσταντίνα, Πουρνάρα Νώρα, Σπάη Ευφροσύνη, Τσόρρι Μαρία, Κόκκινου Φωτεινή, Ευαγγέλου Γεωργία.

Επόμενη αναμέτρηση το Σάββατο 5 Δεκεμβρίου στις 21:00 με αντίπαλο εκτός έδρας τον "Γ.Σ. Απόλλων Αγίου Δημητρίου"