Με ψηλά το κεφάλι αποκλείστηκαν οι κορασίδες μας...

Νικήτρια η ομάδα του Παναθηναϊκού με σκορ 3-1 (25-13, 18-25, 29-27, 25-15).
Καθοριστικό για την εξέλιξη του παιχνιδιού ήταν το 3ο σετ με την ομάδα μας να είναι πολύ κοντά στην ανατροπή από 1-0 σετ που έχανε, καθώς ισοφάρισε σε 1-1 τα σετ & έφτασε να προηγείται διαδοχικά με 21-23, 25-26 και 26-27 αλλά στο τέλος να μην μπορεί να το κερδίσει (29-27).
Το τελικό αποτέλεσμα, όπως εξελίχθηκε ο αγώνας,  αφήνει ανάμικτα συναισθήματα καθώς κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Συγχαρητήρια  στις αθλήτριες και των 2 ομάδων για την προσπάθεια και τον όμορφο αγώνα.

Επόμενη αντίπαλος η ομάδα του Ηλυσιακού σε αγώνα κατάταξης των θέσεων 5-6. Η ημέρα και ώρα του αγώνα θα ανακοινωθούν με νεότερη δημοσίευση.

Η ομάδα των κορασίδων αποτελείται από τις αθλήτριες: Γεωργοπούλου Δανάη, Κιούρκου Δέσποινα, Κόκκινου Φωτεινή, Λάιου Χριστιάννα, Μαντοπούλου Αντιγόνη, Μανφρέντι Εύα, Μαρούδα Ειρήνη, Παπαδοπούλου Κωνσταντίνα, Πατσιλίβα Μαρία, Παφίλη Αναστασία, Σπυροπούλου Ζέτα, Στεργάκου - Νέλσον Ντενίζ, Χουδάλη Αναστασία.
Προπονητής: Γιαμαλής Δημήτρης