Πήρε βαθμό από τον πρωτοπόρο

Το παιχνίδι ξεκίνησε με ένα σετ θρίλερ με πολλές εναλλαγές στο προβάδισμα και τελικά να καταλήγει στην Παλλήνη, αιφνιδιάζοντας τις γηπεδούχες (24-26). Ο Πανιώνιος αντέδρασε και πήρε τα επόμενα 2 σετ με το ίδιο σκορ (25-19). Στο 4ο σετ τα κορίτσια μας αντέδρασαν και πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση το κατέκτησαν με 20-25 πηγαίνοντας το παιχνίδι σε 5ο σετ για 5η φορά σε σύνολο 8 αγωνιστικών. Εκεί ο Πανιώνιος πήρε ένα μικρό από τον αρχή ένα μικρό προβάδισμα με 1-2 πόντους το οποίο και κράτησε μέχρι το 11-10. Η συνέχεια βρήκε τα κορίτσια μας να κάνουν δύο λάθη και να δίνουν έτσι την δυνατότητα στον Πανιώνιο να φτάσει σε μία δύσκολη νίκη με 3-2 (15-11). Να τονίσουμε ότι αυτή ήταν και η 1η απώλεια βαθμών για την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος.

Δείτε την βαθμολογία εδώ

Αποστολή: Σοφία Πολίτη, Ζωή Κατοίκου, Χριστιάννα Λαϊου, Μαργαρίτα Οικονομοπούλου, Σίλβια Σκλάβενα, Ντενίζ Στεργάκου, Αλεξία Στάθη, Δήμητρα Καραμπάγια, Χρύσα Γιαννέλου, Νατάσσα Τζίμα, Αντιγόνη Μαντοπούλου και τα λίμπερο Ελεάνα Μπάγια και Ίρμα Κούρτη.

Προπονητής: Γιώργος Τουρνάκης

Βοηθός προπονητή: Αναστάσιος Αντωνάκης

Γυμνάστρια: Ανδριάννα Βαμβακίτου