Δεν τα κατάφεραν οι γυναίκες μας

Στα δύο πρώτα σετ η ομάδα μας δεν ήταν καλή με τις γηπεδούχες να είναι ανώτερες σε όλους τους τομείς και να τα κατακτούν εύκολα με 25-15 και 25-18. Η συνέχεια βρήκε την Παλλήνη να ανεβάζει απόδοση κυρίως σε μπλοκ και επίθεση και να ισορροπεί το παιχνίδι με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες στο 3ο σετ να πηγαίνουν πόντο - πόντο και στις λεπτομέρειες να το κατακτούμε με 25-27 κάνοντας έτσι το 2-1. Στο 4ο σετ, o Μεσσηνιακός ξεκίνησε καλύτερα και πήρε από νωρίς μία μικρή διαφορά με την ομάδα μας να την καλύπτει και τους γηπεδούχους να ξεφεύγουν και πάλι σε κρισιμο σημείο με 24-20. Η απάντηση ήρθε άμεσα από την ομάδα μας με νέο σερί για το 24-24 και κάπου εκεί ξεκίνησαν τα ευτράπελα όπως τα διαβάσατε στο δελτίο τύπου του συλλόγου μας, με κόκκινη κάρτα στον προπονητή μας (25-24) σε πόντο που είχε ήδη καταλήξει υπέρ μας, το λανθασμένο σφύριγμα  της λήξης του αγώνα από τον 1ο διαιτητή, κ. Χανδρινό (προφανώς από την λαχτάρα του να τελειώσει το παιχνίδι υπέρ των γηπεδούχων) και την απαράδεκτη συμμπεριφορά της σημειώτριας του αγώνα και σύζυγο του 1ου διαιτητή (αρχικά αρνήθηκε την καταμέτρηση των πόντων λέγοντας ότι δεν έχουμε δικαίωμα λόγω κακής εμφάνιση στα 2 πρώτα σετ...). Βέβαια τα σημάδια είχαν φανεί νωρίτερα στο σετ με νέα κόκκινη κάρτα σε αθλήτριά μας επειδή τόλμησε να του ζητήσει μπλοκ άουτ σε μία επίθεση... Τελικά ο αγώνας συνεχίστηκε μετά από 10λεπτη διακοπή και βρήκε τον Μεσσηνιακό να παίρνει τελικά το σετ 26-24 και να φτάνει τελικώς σε μία πολύ δύσκολη, έτσι όπως εξελίχθηκε, νίκη με 3-1.

Δείτε την βαθμολογία εδώ

Αποστολή: Σοφία Πολίτη, Ζωή Κατοίκου, Χριστιάννα Λαϊου, Μαργαρίτα Οικονομοπούλου, Σίλβια Σκλάβενα, Ντενίζ Στεργάκου, Αλεξία Στάθη, Δήμητρα Καραμπάγια, Χρύσα Γιαννέλου, Ναταάσσα Τζίμα και τα λίμπερο Ελεάνα Μπάγια και Ίρμα Κούρτη.

Προπονητής: Γιώργος Τουρνάκης

Βοηθός προπονητή: Αναστάσιος Αντωνάκης

Γυμνάστρια: Ανδριάννα Βαμβακίτου