Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τα κορίτσια μας

Ειδικότερα, στο 1ο σετ τα κορίτσια μας μπήκαν πολύ δυνατά και πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση έφτασαν εύκολα στην κατάκτησή του με 19-25. Στο 2ο σετ τα κορίτσια του ΓΣ Χαλανδρίου μπήκαν πιο δυνατά και πήραν από νωρίς μία σημαντική διαφορά (13-8). Παρ΄όλα αυτά το σετ έγειρε υπέρ μας με εξαιρετικό σέρβις και εκμεταλλευόμενοι την επιθετική αδυναμία του αντιπάλου φτάνοντας εύκολα τελικά στο 0-2 (20-25). Ίδια εικόνα στην αρχή και του 3ου σετ με την ομάδα μας να βρίσκεται από νωρίς πίσω στο σκορ και να καλύπτει και πάλι τη διαφορά. Το σετ πήγαινε πόντο-πόντο, με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα set point και το Χαλάνδρι τελικώς να επικρατεί με 26-24 στις λεπτομέρειες. Στο 4ο σετ τα κορίτσια μας μπήκαν δυνατά και δεν επέτρεψαν στον αντίπαλο να ξεφύγει στο σκορ δείχνοντας αποφασισμένες να μην του επιτρέψει να μπει ξανά στην διεκδίκηση της νίκης. Αποστολή εξετελέσθη(20-25) με την Παλλήνη να πανυγηρίζει την 1η εκτός έδρας νίκη για την φετινή χρονιά.

Εμείς δεν έχουμε παρά να ευχηθούμε να υπάρξουν πολλές ακόμη...

Δείτε την βαθμολογία εδώ

Αποστολή: Σοφία Πολίτη, Ζωή Κατοίκου, Χριστιάννα Λαϊου, Μαργαρίτα Οικονομοπούλου, Σίλβια Σκλάβενα, Ντενίζ Στεργάκου, Αλεξία Στάθη, Δήμητρα Καραμπάγια, Χρύσα Γιαννέλου, Ναταάσσα Τζίμα, Αντιγόνη Μαντοπούλου και τα λίμπερο Ελεάνα Μπάγια και Ίρμα Κούρτη.

Προπονητής: Γιώργος Τουρνάκης

Βοηθός προπονητής: Αναστάσιος Αντωνάκης

Γυμνάστρια: Ανδριάννα Βαμβακίτου