Με νίκη ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η Παλλήνη

Το 1ο σετ το κατέκτησε η ομάδα μας εύκολα με 25-10, ενώ στο 2ο οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ μέχρι το 18 με τα κορίτσια μας να ξεφεύγουν στο τέλος και να το κατακτούν με 25-20. Αντίθετη εικόνα στο 3ο σετ με την Μεσσαρά να έχει το πάνω χέρι συνεχώς στο σκορ και να το κατακτά με 22-25. Η αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους δεν είχε συνέχεια καθώς το 4ο σετ πήγε στην Παλλήνη φτάνοντας έτσι στη νίκη με 3-1.

Αυτή ήταν και η τελευταία επίσημη εμφάνιση της ομάδας μας για την φετινή σεζόν και λέμε επίσημη καθώς το αύριο, Σάββατο και ώρα 19:00 στο κλειστό της Κάντζας θα πραγματοποιηθεί φιλικό με την Πολώνια. Η Πολώνια είναι μία ομάδα από την Αγγλία με Έλληνα προπονητή (Μάρκος Κοντόπουλος) και 2 Ελληνίδες αθλήτριες (Άννα Νικοπούλου και Σοφία Βλάχου) όπου το διάστημα 21/03-22/03 θα δώσει 3 φιλικούς αγώνες με σκοπό την καλύτερη προετοιμασία της για τον τελικό κυπέλλου Αγγλίας όπου θα διεξαχθεί στις 24 Μαρτίου.