Την ήττα γνώρισαν οι γυναίκες μας, 1-3 από τον ΖΑΟΝ

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις φιλοξενούμενες να μπαίνουν πιο δυνατά και να παίρνουν ένα προβάδισμα 3-4 πόντων, το οποίο με αυξομειώσεις διατήρησαν μέχρι και το τέλος. Ίδια εικόνα και στο 2ο σετ με τα κορίτσια μας να καταφέρνουν στο τέλος να κάνουν την ανατροπή και να το πάρουν μειώνοντας προσωρινά σε 1-1. Ίδια εξέλιξη και στο 3ο με διαφορετικό τέλος όμως (1-2) ενώ στο 4ο οι φιλοξενούμενες πήραν μεγάλη διαφορά νωρίς στο σκορ, η Παλλήνη έκανε την αντεπίθεσή της αλλά δεν κατάφερε να γυρίσει το σετ. (1-3).
Οι φιλοξενούμενες είχαν την τύχη να έχουν σε εκπληκτική μέρα την ξένη διαγώνιά τους, η οποία ήταν πραγματικά ασταμάτητη και ανέβασε την ψυχολογία όλης της ομάδας με τις επιθέσεις της, φτάνοντας έτσι δίκαια στη νίκη.

Για την ιστορία:
1ο σετ: 20-25
2ο σετ: 25-23
3ο σετ: 21-25
4ο σετ: 21-25

Επόμενος αγώνας την Κυριακή, 22/02 και ώρα 20:00 , με αντίπαλο τον ισχυρό Ηλυσιακό εκτός έδρας.