Εντός έδρας ήττα για τις γυναίκες μας

Η Παλλήνη μπήκε μάλλον νωθρά στον αγώνα, ο οποίος διεξήχθη στο γήπεδο της Κάντζας, με αποτέλεσμα να μείνει εξ αρχής πίσω στο σκορ. Εν συνεχεία η ομάδα προσπάθησε να επανακάμψει με κάποια επί μέρους σερί, όμως το πρώτο σετ κατέληξε τελικά στις φιλοξενούμενες με σκορ 22-25.

Το δεύτερο σετ ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ, όμως η ομάδα του Μεσσηνιακού‎ αποσπάστηκε στο τέλος του σετ, το οποίο και κατέκτησε με σκορ 20-25. Το τρίτο και τελευταίο σετ είχε παρόμοιο ξεκίνημα με το πρώτο, με τον Μεσσηνιακό να προηγείται εξ αρχής να εν τέλει να κατακτά άνετα το σετ με σκορ 19-25 και την νίκη με 3-0.

Δείτε την βαθμολογία εδώ

Αποστολή: Σοφία Πολίτη, Ζωή Κατοίκου, Χριστιάννα Λαϊου, Μαργαρίτα Οικονομοπούλου, Σίλβια Σκλάβενα, Ντενίζ Στεργάκου, Αλεξία Στάθη, Δήμητρα Καραμπάγια, Χρύσα Γιαννέλου, Νατάσσα Τζίμα και τα λίμπερο Ελεάνα Μπάγια και Ίρμα Κούρτη.

Προπονητής: Γιώργος Τουρνάκης

Γυμνάστρια: Ανδριάννα Βαμβακίτου

Το πρωτάθλημα συνεχίζεται το Σάββατο με την αναμέτρηση της ομάδας μας με αυτή των Ιώνων ‎εκτός έδρας.