Νέα ήττα για τις γυναίκες μας

Σε ένα ακόμη παιχνίδι η ομάδα μας ξεκίνησε ιδανικά καθώς κατέκτησε το 1ο σετ (0-1). Στο 2ο σετ έγινε πραγματική μάχη με τις γηπεδούχες προηγούνται σε όλη την διάρκεια του σετ και την ομάδα μας να ισοφαρίζει στο τέλος αλλά να μην καταφέρνει να φτάσει στην κατάκτησή του, χάνοντάς το στις λεπτομέρειες (1-1). Το 3ο σετ ήταν καταστροφικό για τα κορίτσια μας καθώς το έχασαν με κάτω τα χέρια και με μεγάλη διαφορά (2-1), αλλά όπως φάνηκε από την εξέλιξη του 4ου σετ ήταν μία κακή παρένθεση. Η ομάδα μας προσπάθησε, έφτασε μία ανάσα από την ισοφάριση του παιχνιδιού, αλλά τελικά γνώρισε την ήττα (3-1).

Δείτε την βαθμολογία εδώ

Αποστολή: Σοφία Πολίτη, Ζωή Κατοίκου, Χριστιάννα Λαϊου, Μαργαρίτα Οικονομοπούλου, Σίλβια Σκλάβενα, Ντενίζ Στεργάκου, Αλεξία Στάθη, Δήμητρα Καραμπάγια, Χρύσα Γιαννέλου, Νατάσσα Τζίμα και τα λίμπερο Ελεάνα Μπάγια και Ίρμα Κούρτη.

Προπονητής: Γιώργος Τουρνάκης

Βοηθός προπονητή: Αναστάσιος Αντωνάκης

Το πρωτάθλημα συνεχίζεται το Σάββατο με την αναμέτρηση της ομάδας μας με αυτή του Πανιωνίου ‎στην Κάντζα.