Ήττα από τον πρωτοπόρο

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ μέχρι το 21, με τους φιλοξενούμενους να είναι καλύτεροι στις λεπτομέρειες και να κάνουν το 0-1 (22-25). Παρόμοια εικόνα και στο 2ο σετ με την διαφορά ότι ο Πανιώνιος ξέφυγε νωρίτερα στο σκορ και έκανε εύκολα το 0-2 (19-25). Στο 3ο σετ η ομάδα μας ανέβασε την απόδοσή της και κατάφερε από νωρίς να πάρει το προβάδισμα στο σκορ, ενώ κατάφερε να χτίσει και μία μικρή διαφορά (23-20). Με ένα μικρό σερί οι αντίπαλες ισοφάρισαν σε 24-24 με το σετ να πηγαίνει τελικά στα κορίτσια μας μετά από μία επιτυχημένη επίθεση και ένα μπλοκ (26-24). Η αντεπίθεση για την ομάδα μας δυστυχώς δεν είχε διάρκεια και έτσι ο Πανιώνιος έκανε εύκολα το 1-3 (15-25).

Δείτε την βαθμολογία εδώ

Αποστολή: Σοφία Πολίτη, Ζωή Κατοίκου, Χριστιάννα Λαϊου, Μαργαρίτα Οικονομοπούλου, Σίλβια Σκλάβενα, Ντενίζ Στεργάκου, Αλεξία Στάθη, Δήμητρα Καραμπάγια, Χρύσα Γιαννέλου, Βίκη Οικονόμου, Δέσποινα Κιούρκου, Νατάσσα Τζίμα και τα λίμπερο Ελεάνα Μπάγια και Ίρμα Κούρτη.

Προπονητής: Γιώργος Τουρνάκης

Βοηθός προπονητή: Αναστάσιος Αντωνάκης

Το πρωτάθλημα συνεχίζεται το Σάββατο με την αναμέτρηση της ομάδας μας με αυτή του Ιωνικού ‎εκτός έδρας.