Πρώτη νίκη, 2-3 τον Αστέρα Αγ. Δημητρίου

Δημητρίου με σκορ 2-3.

Το παιχνίδι είχε δύο πρόσωπα και για τις δύο ομάδες. Η Παλλήνη ξεκίνησε νευρικά τον αγώνα και στα δύο πρώτα σετ τα πολλά λάθη δεν της επέτρεψαν να κρατηθεί κοντά στο σκορ χάνοντάς τα με 25-19, 25-20. Αντίθετη εικόνα στα επόμενα δύο, με την ομάδα μας να μπαίνει από την αρχή στην θέση του οδηγού, μεταφέροντας την πίεση στον αντίπαλο. Περιόρισε κατά πολύ τα λάθη της και έφτασε εύκολα στην ισοφάριση με τα ίδια σκορ, 20-25, 19-25. Στο 5ο σετ ο Αστέρας ξεκίνησε με ένα σερί 4-0, για να απαντήσουν τα κορίτσια μας με 0-8. Η συνέχεια βρήκε τις δύο ομάδες να παίρνουν διαδοχικούς πόντους και την Παλλήνη να φτάνει πρώτη στο match point με 11-14. Οι γηπεδούχες προσπάθησαν για την ανατροπή, πλησίασαν στο 13-14 αλλά το τέλος βρήκε την ομάδα μας να πανηγυρίζει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα (13-15).

Την επόμενη αγωνιστική, Σάββατο 19/11 και ώρα 20:00, η ομάδα μας αντιμετωπίζει τον Πορφύρα στην Κάντζα.