Σημαντικός βαθμός για τις γυναίκες μας

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την ομάδα μας να μπαίνει πολύ δυνατά και με όπλο το πολύ καλό σερβίς σε συνδασμό με τα ελάχιστα λάθη να κατακτάει το δύο πρώτα σετ αιφνιδιάζοντας τον αντίπαλο. Η συνέχεια του παιχνιδιού βρήκε τις φιλοξενούμενες να αναβάζουν απόδοση κυρίως στην υποδοχή και με όπλο την επίθεσή τους να μειώνουν το σκορ σε 2-1. Δραματικό ήταν το 4ο σετ όπου ο Πανιώνιος έφτασε 1ος στο σετ πόιντ, με την Παλλήνη να ανατρέπει την κατάσταση και φτάνει με την σειρά της σε δύο ματς πόιντ. Τελικά οι λεπτομέρειες ήταν με τον αντίπαλο ο οποίος ισοφάρισε και οδήγησε το παιχνίδι στο 5ο σετ, όπου εκεί με την ψυχολογία πλέον με το μέρος του έφτασε στην κατάκτησή του και στην νίκη με 2-3.

Επόμενη αγωνιστική το Σάββατο 18/02 και ώρα 19:00 όπου τα κορίτσια μας αντιμετωπίζουν την Αγία Παρασκευή εκτός έδρας.