Σπουδαία εντός έδρας νίκη

Στο παιχνίδι τώρα τα δύο πρώτα σετ είχαν παρόμοια εξέλιξη με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ μέχρι το 15 και στην συνέχεια με όπλο το καλό σερβίς η ομάδα μας προβλημάτισε την αντίπαλη υποδοχή και έφτασε εύκολα στην κατάκτησή τους (25-19, 25-21). Διαφορετική εξέλιξη είχαμε στο 3ο σετ με την Παλλήνη να ξεκινάει πόλύ καλά και να παίρνει μικρές διαφορές (5-2, 15-10). Τα λάθη της ομάδας μας όμως έβαλαν στο παιχνίδι ξανά στο Μίλωνα ο οποίος ροκάνιζε συνεχώς την διαφορά (15-12, 19-17), ενώ προσπέρασε και στο σκορ φτάνοντας πρώτος στο σετ πόιντ (23-24). Ευτυχώς για την ομάδα μας, οι λεπτομέρειες ήταν με το μέρος μας, με τον Μίλωνα στα δύο σετ πόιντ που είχε (23-24 και 25-26) να κάνει ισάριθμα λάθη. Έτσι οι άνδρες μας έφτασαν σε μία ακόμη νίκη συνεχίζοντας την αήττητη πορεία τους και φτάνοντας ακόμη πιο κοντά στην κατάκτηση της 1ης θέσης.

Δείτε την βαθμολογία εδώ

Η σύνθεση της ομάδας: Αναστάσιος Αντωνάκης, Χρήστος Κουλοχέρης, Γιώργος Κατσιαούνης, Γιώργος Χριστόπουλος, Φερνάντο Μπιλλήρης, Κων/νος Μήττας, Δημήτρης Ψάρρης, Δημήτρης Τσικάτος, Κώστας Βογιατζίδης, Άρης Στυλιανόπουλος, Παναγιώτης Ρουμελιώτης.

Προπονητής: Βασίλης Ξεροβάσιλας

Την επόμενη αγωνιστική (Σάββατο, 6/2) η ομάδα μας αντιμετωπίζει στην Κυψέλη τον Πανελλήνιο.