Αήττητοι τελείωσαν τον 1ο γύρο οι άνδρες μας...

pallinivolleyball.gr/phpv4/new.php?ID=994" target="_blank">κύπελλο επικρατώντας και πάλι με 3-0. Μόνο στο 1ο σετ η ομάδα μας αντιμετώπισε προβλήματα καθώς αδυνατούσε να αποσπαστεί στο σκορ με μεγαλύτερη των 2 πόντων διαφορά. Οι φιλοξενούμενοι είχαν τις λύσεις και έβαλαν δύσκολα στην Παλλήνη που εντέλει επικράτησε με 27-25. Η συνέχεια βρήκε την ομάδα μας να ανεβάζει στροφές και φτάνει εύκολα στη νίκη με 3-0 (25-13 και 25-19) χωρίς να απειληθεί σε κανένα σημείο του αγώνα.

Έτσι στο τέλος του 1ου γύρου, η Παλλήνη είναι στην 1η θέση με 25 βαθμούς, με 9 νίκες σε ισάριθμους αγώνες και 27 κερδισμένα σετ έναντι 5 μόλις χαμένων.

Δείτε την βαθμολογία εδώ

Η σύνθεση της ομάδας: Αναστάσιος Αντωνάκης, Χρήστος Κουλοχέρης, Γιώργος Κατσιαούνης, Γιώργος Χριστόπουλος, Φερνάντο Μπιλλήρης, Κων/νος Μήττας, Δημήτρης Ψάρρης, Δημήτρης Τσικάτος, Κώστας Βογιατζίδης, Άρης Στυλιανόπουλος.

Προπονητής: Βασίλης Ξεροβάσιλας

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση της ομάδας μας στις 16 Ιανουαρίου και ώρα 17:00 όπου θα υποδεχθεί στο κλειστό της Κάντζας την Πολιτεία.