Ήττα για τους άνδρες μας

Αυτή μάλιστα ήταν και η 1η ήττα σε επίσημο αγώνα για την τρέχουσα αγωνιστική σεζόν καθώς μία αγωνιστική πριν το τέλος του 1ου γύρου του πρωταθλήματος, η ομάδα μας βρίσκεται στην 1η θέση χωρίς να έχει γνωρίσει ήττα.

Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος και στα 3 σετ με τις δύο ομάδες να εναλλάσονται στο σκορ και να πηγαίνουν μαζί μέχρι το 18. Στο 1ο σετ το 18-18 έγινε 19-20 και με ένα μικρό σερί οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλευόμενοι τα λάθη μας έφτασαν στην κατάκτησή του (20-25). Ίδια εικόνα και στο 2ο σετ με το 18-18 να γίνεται 21-21 και 23-22 για την ομάδα μας και 23-23. Εκεί με δύο επιθέσεις άουτ για την Παλλήνη, ο Ηρακλής Χαλκίδας έκανε το 0-2 (23-25). Στο 3ο σετ οι άνδρες μας μπήκαν δυνατά και πήραν μία μικρή διαφορά (5-2) με τους αντιπάλους να το ισορροπούν στο 10-10. Η συνέχεια ανάλογη των προήγουμενων σετ, 12-11, 15-14 και 16-16. Ένα σερί 4 πόντων του Ηρακλή, έφερε την ομάδα μας στο 16-20 και ουσιαστικά κλείδωσε την νίκη και την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου (19-25).

Η σύνθεση της ομάδας: Αναστάσιος Αντωνάκης, Χρήστος Κουλοχέρης, Γιώργος Κατσιαούνης, Γιώργος Χριστόπουλος, Παναγιώτης Ρουμελιώτης, Φερνάντο Μπιλλήρης, Κων/νος Μήττας, Δημήτρης Ψάρρης, Δημήτρης Τσικάτος, Κώστας Βογιατζίδης, Άρης Στυλιανόπουλος.

Προπονητής: Βασίλης Ξεροβάσιλας

Η συνέχεια των αγωνιστικών υποχρεώσεων για την Παλλήνη, την βρίσκει να υποδέχεται τον Πανιώνιο στο κλειστό της Κάντζας, το Σάββατο, 9/1 και ώρα 17:00 για την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος.