Και πάλι με ανατροπή κέρδισαν οι άνδρες μας

Το παιχνίδι ήταν πραγματικό ντέρμπι στα 2 πρώτα σετ με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το πρώτο με 23-25 και τους γηπεδούχους το δεύτερο με το ίδιο ακριβώς σκορ. Το τρίτο το κατέκτησε εύκολα η ομάδα μας (25-20), ενώ στο τέταρτο λίγο έλειψε να γίνει μία τεράστια ανατροπή για τους Πατρινούς καθώς πήγαν να γυρίσουν σετ όπου έχαναν με 21-14 εκμεταλλευόμενοι μαζεμένα λάθη μας (27-25).

Στη βαθμολογία η ομάδα μας βρίσκεται στη 2η θέση με ένα παιχνίδι περισσότερο, 2 βαθμούς πάνω από την 3η Ερυθραία, ενώ αήττητη συνεχίζει το πρωτάθλημα η πρωτοπόρος Παναχαϊκή. Στην ουρά της βαθμολογίας, στην τελευταία θέση βρίσκονται τα Ιωάννινα με την Λαμία να ακολουθεί και να κυνηγάει Ερμή Πατρών και Κόροιβο. Να θυμίσουμε ότι οι 2 πρώτες θέσεις οδηγούν σε αγώνες μπαράζ για την Α1 ενώ οι 2 τελευταίες στον υποβιβασμό.

Επόμενος αγώνας το Σάββατο,  21/02 στις 18:00, με αντίπαλο την Φθία Λαμίας εκτός έδρας.