Δύσκολη επικράτηση για τους άνδρες μας

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους μπαίνοντας δυνατά και διατηρώντας μία μικρή διαφορά (1-2 πόντων) μέχρι το τέλος έφτασαν πολύ δύσκολα στην κατάκτηση του 1ου σετ (25-23). Το 2ο ήταν μονόλογος για την ομάδα μας κάνοντας έτσι το 1-1 (17-25). Το παιχνίδι κρίθηκε ουσιαστικά στο 3ο σετ με τις δύο ομάδες να βρίσκονται στο 20-20. Στο σημείο αυτό με πολύ καλό σέρβις το σκορ έγινε 20-23 και 21-25 με το σετ να πηγαίνει στην Παλλήνη (1-2). Στο τελευταίο σετ η ανωτερώτητα της ομάδος μας αλλά και η απογοήτευση των αντιπάλων, μας έδωσαν τελικά μία δύσκολη νίκη με 1-3 (19-25).

Επόμενη αναμέτρηση το Σάββατο και ώρα 18:00 στο κλειστό της Κάντζας με αντίπαλο την Ολυμπιάδα Πατρών. Το παιχνίδι αυτό θα έχετε την δυνατότητα να το παρακολουθήσετε ζωντανά μέσα από το pallinivolleyball.gr, με κάλυψη από 3 κάμερες και με replay των καλύτερων φάσεων όπως όλα τα εντός έδρας παιχνίδια την φετινή χρονιά.