Δυσκολεύτηκε αλλά τα κατάφερε η ανδρική μας ομάδα

Η Παλλήνη βρέθηκε να κυνηγάει σε όλο το σετ, με τους Κρητικούς να το κατακτούν με 21-25

Η αντίδραση ήρθε άμεσα για την ομάδα μας καθώς με ένα μεγάλο σερί στο ξεκίνημα του 2ου σετ (6-0) κατάφερε ουσιαστικά να το τελειώσει πριν καν αρχίσει, κατακτώντας το τελικά με σκορ 25-16.

Στη συνέχεια τα λάθη επέστρεψαν για τους άνδρες μας και έτσι στο 3ο σετ έγινε πραγματική μάχη με τις λεπτομέρειες να δείχνουν Παλλήνη (26-24).

Στο τελευταίο σετ, ο ΟΦΗ προσπάθησε να διεκδικήσει κάτι παραπάνω από το παιχνίδι αλλά τελικά ηττήθηκε από την ομάδα μας (25-21) πετυχαίνοντας έτσι την 13η νίκη της σε 13 αγώνες.

Δείτε την βαθμολογία εδώ

Η σύνθεση της ομάδας: Αναστάσιος Αντωνάκης, Χρήστος Κουλοχέρης, Γιώργος Κατσιαούνης, Γιώργος Χριστόπουλος, Φερνάντο Μπιλλήρης, Κων/νος Μήττας, Δημήτρης Ψάρρης, Δημήτρης Τσικάτος, Κώστας Βογιατζίδης, Άρης Στυλιανόπουλος, Παναγιώτης Ρουμελιώτης.

Προπονητής: Βασίλης Ξεροβάσιλας

Την επόμενη αγωνιστική στις 28/02, η ομάδα μας αντιμετωπίζει την Ροδίων Άθλησις στην Ρόδο.