4η συνεχόμενη νίκη για τους άνδρες μας

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για την Παλλήνη καθώς πήρε άνετα τα δύο πρώτα σετ. Ίδια εικόνα και στο 3ο με το σκορ να είναι 14-19 υπέρ της ομάδας μας. Στο σημείο αυτό οι άνδρες μας δεν μπόρεσαν να βρουν τις απαραίτητες λύσεις στην επίθεση με αποτέλεσμα να δεχθεί ένα επιμέρους σκορ 11-1 και να χάσει το σετ. Αυτή η ανατροπή έδωσε φτερά στα πόδια των Κρητικών, ενώ αντίθετα επήρεασε πολύ την δική μας ομάδα χάνοντας την ηρεμία και την σιγουριά που είχε στην αρχή του αγώνα. Μοιραία ο αγώνας οδηγήθηκε σε 5ο σετ με την Παλλήνη ξαφνικά να αλλάζει εντελώς πρόσωπο (ξανά) και να το κατακτά εύκολα με 6-15.

Για την ιστορία: 1ο σετ 13-25, 2o σετ: 15-25, 3ο σετ: 25-20, 4ο σετ: 25-15, 5o σετ: 6-15

Δείτε την βαθμολογία εδώ

Επόμενη αγωνιστική, Σάββατο, 14/01 και ώρα 16:00, όπου οι άνδρες μας θα αγωνιστούν για πρώτη φορά την φετινή χρονιά εντός έδρας, στο κλειστό της Κάντζας με αντίπαλο τα Χανιά που βρίσκονται στην 5η θέση της βαθμολογίας (ο αγώνας ήταν προγραμματισμένος να γίνει στις 10/12 αλλά αναβλήθηκε λόγω της απεργίας των ναυτεργατών).