Πρώτη ήττα για τους άνδρες μας

Πριν από το παιχνίδι, ο ΟΦΗ και η Παλλήνη ήταν οι δύο αήττητες ομάδες του ομίλου. Πλέον μόνο ο ΟΦΗ συνεχίζει την πορεία του στο πρωτάθλημα χωρίς ήττα καθώς η ομάδα μας αν και προσπάθησε δεν τα κατάφερε. Το παιχνίδι ήταν ανταγωνιστικό καθώς στα δύο πρώτα σετ οι δύο ομάδες βρίσκονταν κοντά στο σκορ μέχρι το 15, με τους κρητικούς έχοντας ως όπλο το πολύ καλό σερβίς τους, να παίρνουν τις διαφορές τους στα τελειώματά τους. Εξαίρεση αποτέλεσε το 3ο σετ καθώς κάποιες διαιτητικές αποφάσεις έβγαλαν εκτός ρυθμού την ομάδα μας και επέτρεψε στους γηπεδούχους να πάρουν από νωρίς μία διαφορά την οποία και συντήρησαν μέχρι το τέλος.

Για την ιστορία:

1ο σετ: 25-22, 2ο σετ: 25-19, 3ο σετ: 25-20

Την επόμενη αγωνιστική οι άνδρες μας αντιμετωπίζουν την ΑΕΚ (Σάββατο 04/02 και ώρα 20:00) στο κλειστό της Κάντζας.