Επιστροφή στις νίκες

Στο 1ο σετ οι άνδρες μας συντηρούσαν μία μικρή διαφορά 2-3 πόντων μέχρι το 15, με την ΑΕΚ όμως να φτάνει πρώτη στο σετ πόιντ (23-24). Τελικά με μία επίθεση και δύο συνεχόμενα μπλοκ το σετ κατέληξε στην ομάδα μας κάνοντας το 1-0. Η συνέχεια βρήκε τους φιλοξενούμενους να πιέζουν την υποδοχή μας και εκμεταλλευόμενοι τα λάθη μας να ξεφεύγουν στο σκορ με 9-14. Η συνέχεια όμως ήταν εντυπωσιακή για την Παλλήνη καθώς έτρεξε ένα σερί 16-2 και κατέκτησε το σετ κάνοντας το 2-0. Το 3ο η Παλλήνη με την ψυχολογία στα ύψη και με την ΑΕΚ εμφανώς απογοητευμένη το κατέκτησε εύκολα φτάνοντας έτσι σε μία ακόμη νίκη.

Για την ιστορία:

1ο σετ: 26-24, 2o σετ: 25-15, 3ο σετ: 25-20

Την επόμενη αγωνιστική, Σάββατο 11/02 και ώρα 20:00, οι άνδρες μας αντιμετωπίζουν το Μαρκόπουλο στο κλειστό της Κάντζας.